نامه زنان پیشرو ایرانی برای ایران متحد چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ برابر با ۰۷ اوت ۲۰۱۹

با درود به تمامی‌ ایرانیان در سراسرجهان

با قلبی سرشار از درد، همگان شاهد نابودی تدریجی ایران عزیزمان در این چهل سال حاکمیت اشغالگر جمهوری اسلامی‌ در ایران بوده‌ایم. گرچه مبارزات پیوسته ایرانیان با جمهوری اشغالگران در ایران دلاورانه در سخت‌ترین شرایط ادامه پیدا کرده آنان با قساوت منجر به حذف ضدانسانی بسیاری از جمعیت کشور، «با همه ظرفیت‌ها و توانایی‌های‌شان» بی‌بهره از حقوق شهروندی برابر و کرامت انسانی شده‌اند.

هم‌میهنان،
در آستانه صد و سیزدهمین سالگرد قانون اساسی مشروطه ایران یادآور می‌شویم آنچه در سال‌های ۱۲۸۴ الی ۱۲۹۰گذشت انقلاب مشروطه بود، آنچه در سال ۱۳۴۱ الی ۱۳۴۶گذشت انقلاب سفید بود و آنچه در سال ۱۳۵۷ گذشت، پساچهل سال افشای پیاپی اسناد از خائنان وطن،  فاجعه ۵۷ بود. با غلبه مشروعه‌طلبان بر مام وطن بسیاری از حقوق‌های اولیه انسانی ایرانیان سلب شد. هویت زنانه تحت قیمومیت ولایت مطلقه  و فرهنگ مردسالارانه در آمد، و هر کس علیه تبعیض لب به اعتراض گشود به اهانت و تحقیر، ضرب و شتم و حبس و شکنجه و اعدام گرفتار گردید! در دنیایی که زنان بسیاری از کشورها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی‌، فرهنگی، هنری و ورزشی پا به ‌پای مردان به پیش می‌‌روند، شیرزنان ایران دلیرانه زیر سرکوب سهمگین، وهمچنان برای حقوق اولیه انسانی خود تلاش می‌‌کنند!

‏هموطنان همدرد و همرزم، ما نیز همراه با زنان مبارز و برابری‌طلب داخل کشور، و فعالان حوزه جنبش زنان ایران در اعتراض به هرگونه آپارتاید، علیه این نظام زن‌ستیز که ارزش‌های انسانی را محو نموده است، بپا خاسته و خواهان گذار از نظام غیرقانونی جمهوری ‌اسلامی‌ در ایران با کمترین هزینه می‌باشیم. در این راستا تاکید می‌کنیم در انقلاب مشروطه پدربزرگان  و مادربزرگان ما گنجینه ملی ایران، قانون اساسی مشروطه را که تعطیل‌ناپذیر است را برای حراست از تمامیت ارضی ایران و کرامت انسانی تمامی‌ ایرانیان به ما سپرده‌اند.

‏با احترام به میثاق تمامی‌ مبارزان ایرانزمین که دلاورانه درفش همبستگی ملی و پرچم شیر و خورشید ایران را در داخل و خارج از کشور برافراشته نگاه داشته‌اند، ما در یگانگی برای حفاظت از این مرز و بوم کوشا بوده و پشتیبانی خود را ازحرکت ملی ایرانیان به جهانیان اعلام می‌داریم و در این برهه خطیر از تمامی‌ ایرانیان خواستار پیوند ملی و تجدید میعاد ناگسستنی به ایران با اجرای فوری قانون اساسی مشروطه ایران تا تشکیل مجلس موسسان منتخب ایرانیان برای بهروزی آن و رسیدن به سکولار دموکراسی بر مبنای منشور حقوق بشر و حذف هرگونه تفکیک و آپارتاید وسپس رفراندوم برای نوع حکومت می‌باشیم.

پاینده ایران

‏امضاکنندگان:

مرجانه روحانی، ناهید شاهین، شبنم اسدالهی، محبوبه حسین پور، سهیلا  کمالی، مینا رضوانی، رزیتا منطقی، شکوه ارشادی، پری عسکری، سیما تاجدینی، پوران گیتی بهی، سارا بستی، فرانک آزاد، رویا عبد ی، سارا سفیری، ملیحه روزبه، فاطمه مینایی، فریبامجدنیا، زهراعزیزی، مهنوش بختیاری، سفیده سامی، ویداطهرانی، رزا راس، تاتیانا محمودی، معصومه علوی، دلنواز جهانخواه، سهیلا فلاتون، سودابه تاژ، لاله بنی سعید، گلنار سروش، مهناز عباسپور، سارا ارجمند، بانو فاطمه مینایی، فریبا مجد نیا، فریباشیروانی، شمسی  فامیل

Comments are closed.