در پس پرده بیرون راندن دونالد ترامپ و بوریس جانسون از سریر قدرت

ترامپ جانسون

در پس پرده بیرون راندن دونالد ترامپ و بوریس جانسون از سریر قدرت

دلیل اینکه کنگره آمریکا که اکثریت آنرا اعضاء حزب دمکرات ایالات متحده آمریکا شکل میدهد به دنبال خلع قدرت از دونالد ترامپ است و حزب کارگر بریتانیا نیز همان رویه را در باره نخست وزیر بریتانیا آقای بوریس جانسون دنبال میکند.

سئوال این است چرا؟ رژیم اسلامی ایران بطور فاحش به عربستان سعودی با پهپاد و موشک حمله میکند و کسی تا پس از حمله خبر دار نمیشود. آقای روحانی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به آن اشاره میکند که آنهمه تجهیزات نظامی که عربستان سعودی از آمریکا خریداری کرده چرا استفاده نشده است. آیا نمیتوان گمانه زد که این تجهیزات در هنگام حمله رژیم اسلامی خاموش بوده اند. باز هم چرا.

حرکتی در جهان بوقوع پیوسته است که از چندین سال قبل شروع شد و آنهم بسط و بشارت اسلام در جهان میباشد که با عنوان دعوت به اسلام مشهور گردیده است؛ الدعوه. مخارج این حرکت جهانی را هم دلار های نفتی اعراب تأمین میکند. ممکن است سئوال شود که عربستان سعودی خود مورد حمله قرار گرفته است، چطور این کشور میتواند الدعوه را بسط و انتشار دهد؟ سئوال بسیار بجائی است، اما سران حکومتی عربستان سعودی بدنبال الدعوه و بشارت آ

ن نیستند ولی، اعراب چند هزار فامیل دیگر عربستان سعودی مانند فامیل و عشیره بن لادن ها هستند که مخارج الدعوه را تأمین میکنند. الدعوه سازمان بسیار بزرگ “اسلامیست ها” است و ایده و هدف سازمان آنست که وظیفه مسلمین میداند با جهانی شدن اسلام، جهان نجات پیدا کند. ممکن است این ایده، در سپهر سیاسی جهان دمکرات که تنها به سکولاریسم اعتقاد دارد، کم بها دیده شود، اما حقیقتی است بس تلخ که در جهان شکل گرفته و تا کنون در پیشبرد اهدافش موفق بوده است.

الدعوه از نگرانی جهان غرب در باره کمونیسم استفاده کرد که شامل “منافع جهان غرب در خاور میانه بخصوص نفت و گاز و فراوده ها آن، عبور کشتی رانی امن از دهانه خلیج فارس که 25% نفت و گاز مورد نیاز جهان غرب از آن عبود میکند، جریان نفت بدون مشکل و بطور کلی ایده برقراری کمربند سبز اسلامی در مقابل پیشرفت کمونیسم از طریق روسیه شوروی” میباشد، از سالهای 1970 شروع شد و با تشکیل مؤسساتی در جهان شروع بکار کرد. این سازمانها و مؤسسات شامل:
• سازمان اخوان المسلمین توسط حسن بنا، 1928 (این سازمان بسیار قبل از الدعوه در مصر پای گرفت)
• سازمان همکاری اسلامی، 1969 (این سازمان در 57 کشور جهان شعبه دارد)
• پیمان مسلمانان جهان، 1962
• سازمان تفکر مسلمانان جهان، 1981
• اتحاد نوجوانان مسلمان، 1972
• سازمان اسلامی سنگال، 1991
• کنفرانس وزرای امور خارجه مسلمانان جهان، 2004
• سازمان آموزشی، علوم و فرهنگ اسلامی در جهان
• سازمان اسلامی سنگال که در سال 1979 با 52 عضو از کشور های مسلمان بسط داده شد
• سازمان خبرگزاری کشور های اسلامی در جهان
• برقراری وزارت روابط عمومی در عربستان سعودی

سازمانهای یاد شده در بالا وظیفه دارند اهداف الدعوه را در جهان بشارت داده و در پیش برد اهداف آن کوشا باشند. همچنین برای اضافه شدن مسلمانان در جهان کشور های اسلامی در کشور های خود تبلیغ میکنند که بچه های بیشتری بدنیا آورند. برای مثال از هنگام بوجود آمدن جمهوری اسلامی جمعیت کشور ایران از 35 میلیون به 83 میلیون )سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل) افزایش یافته و خامنه ای بارها اعلان کرده است که جمعیت ایران باید به 150 میلیون افزایش یابد. افزایش جمعیت بعلت محدودیت های سرزمینی باعث هجرت و پناهندگی از شرق به غرب میشود. در کشور های غربی هم بدلایل فراوان، امکانات و رفاه مسلمان رو به افزایش است. در انگلستان تعداد مسلمانان رو به افزایش است. تعداد وکلای مسلمان در پارلمان انگلستان، اروپا و آمریکا رو به افزایش است. در انگلستان دادگاه های خانوادگی برای مسلمانان حکم بر پایه شریعت اسلام صادر میکند. بررسی ها نشان میدهد که تا 30 سال دیگر تعداد مسلمانان جهان به بیش از 2.5 بیلیون نفر افزایش داده خواهد شد.

در سوپر مارکتهای جهان غرب انواع و اقسام مواد غذائی حلال ارائه میشود که در مارک آنها باید عنوان حلال ذکر شده باشد؛ هم اکنون لا اقل بیش از 1.5 بیلیون نفر در جهان از غذای حلال استفاده میکنند. این گونه غذا ها توسط غیر مسلمانان هم مورد استفاده قرار میگیرد که خود موجب بشارت اسلام در راستای اهداف اسلامیست ها است.

حجاب اسلامی برای بانوان مسلمان اجباری است و در کشور های جهان غرب نیز از این قانون اسلامی غیر حقوق بشری برای بشارت اسلام استفاده میشود. اگر کشوری بخواهد بدلیل امنیتی از پوشش اسلامی برای شهروندان مسلمانش جلوگیری کند واویلای اسلامیست ها بلند میشود و اکثرا” سیاستمداران و روشنفکران آن کشور کوتاه آمده در برابر خواست مسلمانان کوتاه می آیند. سران کشور های جهان غرب بر پایه حقوق بشر جهان گستر قوانینی وضع میکنند که مانع از جلوگیری حجاب اسلامی شود (Equality and Diversity). در جهان غرب، الدعوه بانکهای اسلامی برقرار کرده است که بر مبنی شریعت اسلام پول قرض میدهند. در شهری در شمال شرق انگلیس تعدادی از مدارس ابتدائی و متوسطه از آشپزخانه های حلال استفاده میکنند تا خواست دانش آموزان مسلمان و خانواده آنها بر اورده شود. هر ساله به تعداد این آشپزخانه ها اضافه میشود، دولت های محلی نیز از آن استقبال میکنند زیرا میدانند که غیر مسلمانان از غذای مسلمانان استفاده میکنند ولی نه بالعکس و برای صرفه جوئی در هزینه های مالی و دوباره کاری کودکان غیر مسلمان را مجبور میکنند از غذاهای مسلمانان استفاده نمایند. بسیاری از رستوران ها و (تیک اویهای) رستوران های سرپائی تنها غذای حلال سرو میکنند.

مراتب بالا گوشه ای از حرکت پشت صحنه حرکت الدعوه برای جهانی کردن اسلام میباشد. آقای ترامپ و آقای جانسون بدون اینکه خود متوجه باشند، در تقابل با اهداف پیشرفت اسلام در کشور هایشان قرار گرفته اند. در نتیجه دستهای نامرعی بکار افتاده تا این دو رهبر سیاسی دمکرات جهان را از از مقام خود بر کنار کنند.

در کشور انگلستان که ملکه الیزابت دوم رئیس دین مسیحیت انلیکن ها است، شهردارلندن اش یک مسلمان است. لازم به تذکر است این کشور ها توسط دولت ها و قوانین دمکراتیک اداره میشوند، ولی جهان اسلام از این دمکراسی ها سوء استفاده میکند تا اهداف الدعوه را اجرائ نماید.

جالب توجه است که آقای بوریس جانسون نه تنها با مشکل خروج از اروپا، که بنام بریگزت مشهور شده، مواجه است، رسانه های بریتانیا بدنبال آنند تا رابطه آقای جانسون با خانمی، یک تاجرآمریکائی تبار به نام جنیفر ارکوری، را ثابت کنند تا وجهه سیاسی او را خدشه دار و احتمالا” او را مجبور به استعفاء نمایند؛ البته این تنها یک خبر است و به احتمال قوی صحت ندارد، بهر صورت چنین اخباری صحیح و یا غلط باعث بی اعتباری آقای جانسون خواهد شد . در امریکا رئیس کنگره آمریکا، خانم پلوسی، به دنبال خلع قدرت (ایمپیچ کردن) رئیس جمهور آمریکا آقای ترامپ است. این اقدامات ممکن است در ظاهر در راستای وجود دمکراسی در این کشور ها باشد اما خواسته و یا نا خواسته اهداف الدعوه را بشارت میدهند. بنطر میرسد تا چندین سال آینده این کشور ها با پارلمانهای اسلامی اداره شوند. گفته میشود آقای جانسون تحت نظر پلیس بریتانیا قرار گرفته تا صحت ارتباط وی با جنیفر ارکوری مشخص شود. همچنین در آمریکا کنگره آمریکا از وزیر امورخارجه آمریکا آقای پمپئو خواسته تا اسناد صحبت آقای ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، که گفته میشود پیرامون درخواست آقای ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای افشا گری هائی در باره جو بادن، کاندیدای حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری، را به کنگره ارائه دهد. چقدر حزن انگیر است که کشور های دمکرات جهان اینگونه سران حکومت خود را به چالش های واهی میکشند، اما در عین حال اهداف الدعوه پیش برده میشود. الدعوه آقای ترامپ و جانسون را در تقابل با اهداف خود میبیند و کوشش میکند آنها را از سریر قدرت پائین کشد.

مشاهده میشود دردنیائی زندگی میکنیم که بنظر میرسد همه مردمانش در بیتفاوتی عجیبی نسبت به سرنوشت خود بسر میبرد. ویا لااقل میتوان گفت در خواب غفلت فرو رفته اند. مردم عزیز ایران هم در این گرداب نامیمون بی تفاوتی گرفتار است و شاید سالیان بطول انجامد تا راه نجاتی برای خود پیدا کند و از دست مافیای قدرت که اهداف الدعوه را دنبال میکند نجات یابد.

پاینده ایران، سر بلند مردم شریف و گرفتار ایران زمین
محمد فارسی
28 سپتامبر 2019

Comments are closed.