درخواست رسمی آمریکا از دادگاه عالی جبل ااطارق برای ادامه توقیف نفتکش گریس 1

جبل‌الطارق روز پنج‌شنبه، ۲۴ مردادماه، خبر داد که ایالات متحده رسما «درخواست توقیف» ابرنفتکش حامل نفت ایران در جبل‌الطارق را ارائه کرده است

در یکی دو روز گذشته خبرگزاری فارس خبر داده بود که با بریتانیا در حال مذاکره درباره آزادی قریب‌الوقوع این نفتکش میباشند، و احتمالا” با ارائه مدارکی که نشان دهد کشتی نفت برای سوریه قاچاق نمیکرده است کشتی را آزاد نمایند.

اما حال با انتشار خبری درباره درخواست رسمی وزارت دادگستری آمریکا به نظر می‌رسد که این غائله هم‌چنان به قوت خود باقی است. به نظر میرسد که اگر دادگستری آمریکا برای ادامه توقیف نفتکش اقدام نکرده بود، نفتکش احتمالا” امروز پنجشنبه 24 مرداد آزاد شده بود و جبل الطارق را ترک میکرد.

رسانه اینترنتی رادیو فرداد گزارش مبسوطی در این مورد انتشار داده است. و نقل قولی از قاضی دادگاه عالی جبل االطارق آورده است که گریس 1 ظرف 24 ساعت جبل ااطارق را ترک خواهد کرد. مشخص نیست که مدارک تحویل شده به دادگاه عالی جبل الطارق چه بوده که میتوانسته رأی بر آزادی گریس 1 را صادر نماید. دولتمردان بریتانیا قبلا” اعلان کرده بودند که برای رهائی گریس 1 با دادگاه عالی جبل ااطارق همکاری خواهند کرد. خبرگزاری رویترز نیز میگوید مشخص نیست که مبنای درخواست آمریکا برای مصادره کشتی چیست.

Comments are closed.