حرکت گریس 1 (آدریان دریای 1) بطرف شرق دریای مدیترانه در حرکت است، دوشنبه 28 مرداد 1398

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه رژیم، موسوی: درباره توقیف دوباره نفتکش ایرانی به آمریکا هشدار داده‌ایم که توقیف دوباره این نفتکش «عواقب بدی» در بر خواهد داشت

عباس موسوی در نشست خبری روز دوشنبه، 28 مرداد، با اشاره به درخواست آمریکا برای توقیف دوباره نفتکش «گریس ۱» که به «آدریان دریا ۱» تغییر نام داده است گفت: «ایران از طریق مجاری رسمی که داشته، و به ویژه سفارت سوئیس، هشدارهای لازم را به مقامات آمریکایی داده تا این اقدام اشتباه را انجام ندهند چرا که با عواقب بدی روبه‌رو می‌شوند». موسوی توضیح نمیدهد که آن عواقب بد چه خواهد بود.

آقای موسوی درباره احتمال توقیف این نفتکش در خارج از آب‌های جبل‌الطارق نیز گفت: «اگر این اقدام انجام شود یا حتی بیان آن شود، این مسئله یک نوع تهدید کشتیرانی آزاد است».

بنا بر گزارش وب‌سایت‌هایی که حمل‌ و نقل دریایی را رصد می‌کنند، نفتکش «آدریان دریا ۱» بامداد دوشنبه آب‌های جبل‌الطارق را ترک کرده‌ است، هرچند اطلاعات مشخصی از مقصد آن در دست نیست. مؤسسه رهگیری «تنکر ترکرز» اعلام کرده که این نفتکش به سمت شرق در حال حرکت است. شماری از رسانه‌ها، از جمله روزنامه نیویورک‌تایمز، هفته پیش گزارش داده بودند که این نفتکش احتمالا به یونان و سپس به ایتالیا خواهد رفت، اگر چه به دلیل تحریم‌های آمریکا مشخص نیست که امکان خرید محموله این کشتی وجود داشته باشد.

Comments are closed.