جنگنده های اسرائیل انبار های مهمات و موشکی حشط الشعبی در عراق را بمباران و نابود کردند

. نخست وزیر عراق همچنین از تحرک جدی دیپلماتیک دولتش در حوزه کشورهای عربی، منطقه ای دوست و نیز جامعه بین الملل در بالاترین سطح خبر داده است. به گفته وی موضع عراق با هدف تشریح موضع بغداد و کسب همراهی منطقه ای و جهانی با موضع عادلانه و سیاست مبتنی بر حمایت از صلح و ثبات عراق انجام می شود. بیانیه حاکی است که شورای وزیران در این جلسه حمایت قاطع خود را از مواضع فرمانده کل نیروهای مسلح و تلاش وی در مدیریت بحران و دفاع از استقلال و حاکمیت ملی عراق و نیز رد تنش زایی و سیاست قطب گرایی در منطقه و بکارگیری خاک عراق برای تعدی به دیگران تاکید کرده است.

نوک تیز حمله نخست وزیر عراق به اقدامات بی ثبات گرایانه رژیم فاسد اسلامی در ایران است که توسط سپاه قدس به سرکردگی سردار قاسم سلیمانی نیروی شبه نظامی حشط الشعبی را بوجود آورده. شبه نظامیان حشط الشعبی در اقدامات نظامی بر علیه دولت اسلامی داعش نقش کارسازی داشتند و پس از شکست داعش خود اکنون معضلی برای کشور عراق شده اند. دولتمردان عراق کوشش دارند پس از خروج نظامیان آمریکا از عراق، دمکراسی در عراق بوجود آورند و اقتصاد زیر بنائی کشور عراق را بازسازی نمایند.

رژیم اسلامی ایران پنهانی انبار های مهمات و موشکی در سرزمین عراق نزدیک به اسرائیل توسط حشط الشعبی ایجاد نموده است. حشط الشعبی عراق، همانند سپاه پاسداران رژیم در ایران که بدولت حساب پس نمیدهند، آنها نیز از دولت عراق فرمانبرداری ندارند. حشط الشعبی بصورت زیر مجموعه ای از سپاه پاسداران رژیم در ایران عمل میکند و از حمایت رژیم ایران برخوردار است. اقدامات پنهانی حشط الشعبی از دید سیستم امنیتی اسرائیل پنهان نمانده و همانند نابود کردن انبارهای سپاه در سوریه، انبارهای حشط الشعبی در عراق را نیز با بمباران هوائی و موشکی نابود کرده اند.

اقدامات پنهانی حشط الشعبی و همکاری با سپاه قدس رژیم ایران ثبات سیاسی عراق را خدشه دار کرده و دولتمردان عراق کوشش میکنند کنترل گروه را در اختیار بگیرند. تا کنون از نتیجه نشست اضطرای شورای وزیران عراق گزارشی منتشر نشده است اما، بار ها این شورا خواسته است که گروه شبه نظامی حشط الشعبی را در ارتش عراق ادغام نماید.

Comments are closed.