بزرگترین (مگا) قرارداد نفتی بین شرکت نفت عراق و بی پی و آنی ایتالیا همگام با شرکت نفت اکسان-موبیل آمریکا

هنگامی که رژیم فاسد اسلامی در ایران بدنبال اقدامات تروریستی در خاورمیانه و بی ثبات کردن منطقه است و در دیگر نقاط جهان مانند کشور ونزوئلا و دیگر کشور های آمریکا لاتین نقدینگی کشور را به جای ساختن زیر بنای اقتصاد کشور، به باد فنا میدهد؛ همچنین هزینه پرداخت جنگ های بی هدف مانند جنگ داخلی سوریه و یمن را قبول کرده و خود را مدیر اقتصادی آنها میداند، دولتمردان کشور عراق با همکاری و راهنمائی آمریکا مشغول ساختن اقتصاد پایه ای کشور عراق هستند.

البته که رژیم فاسد بیکار ننشسته و از طریق گروه های تروریستی بوجود آمده توسط سرلشگر قاسم سلیمانی، حشد الشعبی عراق، کوشش میکند که این قرار داد ها عملی نشود. اما دولت عراق با بینش و آینده نگری بدنبال آنست تا حشد الشعبی، ساخته و پرداخته رژیم اسلامی، را در ارتش عراق ادغام کند و دست قاسم سلیمانی ها را کوتاه کند. برابر گزارش های واصله رژیم اسلامی ایران اقدامات تروریستی خود را در سوریه و عراق مجددا” افزایش داده و گروه داعش را تا حدودی بازسازی و سازمان دهی شده است. اما تصور نمیرود اقدامات مزبوحانه رژیم اسلامی بتواند در سرمایه گزاری های جهان درعراق مؤثر واقع شود.

این پروژه، مگائی 53 بیلیون دلاری، شامل برقراری دو خط لوله زیر دریائی است تا نفت عراق را از طریق این لوله ها صادر کنند. این اقدام را میتوان در این راستا دانست که جهان غرب تنگه هرمز را بعلت بی خردی های رژیم تا حد زیادی از نظر استراتژیکی بی اثر کرده و بدنبال آنست اثرات استراتژی تنگه هرمز را به حد اقل برساند. مضاف بر اینکه این پروژه 53 بیلیون دلاری عراق شامل پروژه های دیگری مانند پیشرفت در ایجاد مناطق نفتی جدید، ساختن انبارهای ذخیره نفت، برقراری سیستم حمل نقل مفید و مؤثر و دیگر اقدامات برای شرکت های زیر مجموعه ای آن میباشد.

رژیم فاسد اسلامی استراتژی ای بجز خرابکاری و اعمال تروریستی در دست ندارد و پروژه سرمایه گذاری آن چنانی در حال حاضر و چه برای آینده دیده نمیشود. رژیم برای مهم جلوه دادن اعمال تروریستی خود در خاور میانه امکانات نظامی رژیم را بهینه سازی میکند اگر چه پیشرفت در این زمینه با مقایسه با پیشرفت های چشم گیر در جهان شرق و غرب، تنها حکم اسباب بازی های است که سپاهیان رژیم در دست دارند و آنها را برای رهبر عالیقدرشان چنان جلوه ای میدهند که تداعی میکند در فردای نزدیکی جهان را برای رهبر تسخیر و امپراتوری شیعی را برای او در جهان برقرار خواهند کرد. همان خواب و خیال های خمینی که میگفت راه قدس ازطریق کربلا است.

اما، تا رژیم فاسد اسلامی با سران بی خردش بر کشور ایران حکومت میکنند امکان پیشرفت اقتصادی پایه ای در کشور بوجود نخواهد آمد. حتی کشور هائی قبل ازخروج آمریکا از برجام در ایران سرمایه گذاری کرده بودند، بلافاصله پس از شروع تحریمهای قرارداد های خود را فسخ کرده و با تحمل ضرر از کشور خارج شدند. سرمایه گذاری شرکت رویال داچ شل نمونه ای از این سرمایه گذاری بود.

پس از خروج آمریکا از برجام و برقراری تحریم ها از طرف آمریکا و سیستم اجرائی تحریم ها که تمام جهان را در بر میگیرد، رژیم با تنگنای اقتصادی شدیدی روبرو شده است. در نتیجه برای اینکه وجهه خود را در داخل کشور از دست ندهد، اقدام به کارهای بیخردانه ای زده است مانند منفجر کردن نفتکش ها، دزدیدن نفتکشهای کوچک در خلیج فارس و نفتکش استنا ایمپرو با پرچم بریتانیا، که باعث میلیتاریزه شدن خلیج فارس و دریای عمان شده است. ائتلاف آمریکا و بریتانیا و اولتیماتم های آمریکا و بریتانیا برای امنیت عبور کشتی های تجاری از طریق تنگه هرمز، قلمرو رژیم را به آبهای سرزمینی ایران محدود کرده است. بمنظور دور زدن وضعیت موجود رژیم اقدام به اقدامات خرابکاری در سیستم جی پی اس نفتکش ها کرده تا در مکالمات نفتکش ها با نیروهای حفاضتی ائتلاف اختلال ایجاد کرده و نفتکش ها را به داخل آبهای قلمرو ایران بکشد و انرا به بهانه های واهی توقیف کند تا برای خود از نظر محاکم بین المللی هم دستمایه ای داشته باشد. در این راستا محکومیت یک زن ایرانی بنام نگار قدس کنی است که مدتها برای رژیم سیستم های مخابراتی قاچاق میکرده است. نگار قدس کنی 40 ساله یک شرکت صوری در مالزی تشکیل داده بود و سیستم های مخابراتی تحریم شده را از شرکت های آمریکائی در مینوسوتا و ماساچوست خریداری و بطور قاچاق به ایران ارسال میکرد. تکنولوژی خرابکاری در سیستم مخابراتی جی پی اسی میتواند به اقدامات قدس کنی مرتبط باشد. پس از دستگیری در استرالیا و استرداد وی به آمریکا، خانم قدس کنی در دادگاهی در مینوسوتا به جرم خود اعتراف کرده است.

بمنظور رهائی از این گرفتاری، مردم ایران باید اقدام کنند و رژیم فاسد اسلامی را ساقط کنند. تا اینکار انجام شود، کشور ایران از نظر اقتصادی نسبت به کشور های همسایه بیشتر عقب خواهند ماند. تنها راه کار هم نافرمانی مدنی از راه اعتصابات سراسری است. اکنون تعدادی کنشگر در داخل کشور بیرق نجات کشور را بدست گرفته اند. و با تشکیل گروه های 14 نفره خواهان گذار از رژیم شده اند. مردم عزیز ایران باید از این فرصت استفاده کرده و به پشتیبانی از این کنشگران اعتصابات سراسری را شروع کنند.

فرهیختگان سیاسی خارج از کشور هم میباید دست از خود محوری برداشته و با کمیته حمایت از کنشگران سیاسی داخل کشور همگام شوند، شورای رهبری تشکیل داده و سخنگوی مردم ایران شوند. باید به جهان نشان دهیم که مصمم هستیم و میتوانیم خود رژیم اسلامی را از میان برداریم و کشور عزیزمان را دوباره به دامان کشور های دمکرات جهان بر گردانیم. اگر خود اقدام نکنیم نباید امید داشته باشیم دیگران بیایند و رژیم را از میان برداشته و حکومت سکولار و دمکرات برای ما برقرار کنند.
صحبت کافی نیست، اقدام باید کرد.

پاینده ایران سر بلند مردم دلیر ایران زمین
محمد فارسی
12 ماه اوت 2019

Comments are closed.