آیا با پا در میانی دبیر کل سازمان ملل محمد جواد ظریف را به نشست مجمع عمومی سازمان ملل راه میدهند؟

هنگامی که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه رژیم اسلامی ایران توسط آمریکا تحریم شد، سران رژیم از جمله رهبر و رئیس جمهور حسن روحانی تا سر لشگر قاسم سلیمانی همه گفتند “به به” این تحریم نه تنها اثری در سیاست خارجی رژیم ندارد بلکه نشان دهنده اهمیت وزیر خارجه رژیم در عرصه بین المللی است.
در عین حال نماینده دائمی رژیم اسلامی ایران در سازمان ملل خیلی زود دریافت که تحریم ظریف چه معضل سیاسی برای رژیم در جهان رقم زده است لذا بلافاصله در نامه ای به دبیرکل این سازمان، تحریم وزیر امور خارجه رژیم جواد ظریف توسط آمریکا را نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین الملل و اهداف و اصول منشور این سازمان دانست. در این راستا سخنگوی سازمان ملل با توجه به تحریم ظریف از سوی آمریکا گفت که امیدوار است کشور میزبان مجمع عمومی سازمان ملل (آمریکا) راجع به حضور وی به مقررات پایبند باشد و اجازه دهد محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل که در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد، شرکت کند.

رژیم فاسد اسلامی ایران با اعمال بی خردانه در سپهر سیاسی، کشور و مردم ایران را بازیچه قدرت های بزرگ جهان قرار داده و با پروپاگانداهای بیجا میخواهد به اعمال تروریستی خود در جهان شکل قانونی و بین المل بزند. واشنگتن پست نیز در رسانه اینترنتی خود اظهار داشته که در چند سال گذشته، قدرت سیاسی و اقتصادی آمریکا افزایش یافته، ارتباطات واشنگتن با جهان بیشتر شده و بر توانایی اش برای اعمال خواسته و سیاست هایش در جهان افزوده است.

چون رژیم قادر نیست در برابر خواسته های آمریکا بایستد و بخصوص پیرامون تحریمها پس از خروج آمریکا از برجام، حسن روحانی کوشش بر قانع کردن کشور های باقی مانده در برجام نموده و با گفتگوهای تلفنی که با رئیس جمهور فرانسه داشته است سعی کرده آقای مکرون را قانع کند به اینکه رژیم در بحران سنگین اقتصادی قرار گرفته وانتظار دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی به ایران کمک کنند. به نظر میرسد، آقای مکرون قولهائی به رئیس جمهور رژیم داده باشد، تا جائی که خبرگزاری تسنیم از قول روزنامه المانیتور خبر از دعوت حسن روحانی توسط آقای مکرون به نشست جی-7 در پاریس داد که خبر تکذیب شد و در این راستا رئیس جمهور آمریکا در توئیتی به آقای مکرون انتقاد کرد که او، یعنی آقای مکرون، نمیتواند از طرف آمریکا با رژیم اسلامی مذاکره کند. بهر روی آقای مکرون در مکالمات تلفنی با حسن روحانی با تاکید بر پایبندی پاریس به تعهدهای قید شده در برجام، گفته که باقی ماندن رژیم در تعهداتش در برجام تامین کننده منافع ایران خواهد بود.

رژیم با ندانم کاری های خود و اقدامات سپاه پاسداران در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان منطقه را بحالت انفجار در آورده که هر لحظه امکان درگیری نظامی وجود دارد. محمد جواد ظریف برای اینکه به اقدامات تروریستی رژیم در منطقه مانند انفجار نفتکش ها در بندر فجیره، در دریای عمان، حمله به عربستان سعودی از طریق حوثی های یمن، نگرش قانونی بدهد و حق رژیم بداند که رژیم از حق خود دفاع میکند، و در حقیقت روی اقدامات ترویستی رژیم سرپوش بگذارد، به دروغگوئی هایی متوصل شد که بی آبروئی او را در سپهر سیاسی جهان صد چندان افزایش داد که منجر به تحریمش از طرف آمریکا شد. حال رژیم اسلامی ایران از طریق نماینده دائمی اش در سازمان ملل از دبیر کل سازمان ملل تقاضا دارد که کمک کند تا ظریف بتواند در مجمع عمومی سالیانه سازمان ملل شرکت کند. اگر چنین تقاضائی را آمریکا قبول کند باز هم ظریف را در نیویورک همانند مسافرت قبلی او محدود خواهند کرد. احتمالا” حرکت او به رفت و آمد به ساختمان سازمان ملل و هتلش محدود خواهد شد که باز بی آبروئی هر چه بیشتر ظریف و کلیت رژیم در جهان را در پی خواهد داشت.
بمنظور قانع کردن و ترغیب اروپائیان برای ماندن آنها در برجام و محدود کردن تحریمها، رژیم دست به تهدید عدم تعهد به برجام و مرحله ای کردن آ ن دست می یازد. پس از اعلام شروع مرحله دوم، افزایش غلظت غنی سازی اورانیوم ومقدار آن، رژیم با انتقاد شدید اروپائیان رو برو شد. اروپائیان به رژیم گوشزد کردند که اگر رژیم به تعهداتش در برجام باقی نماند، اروپائیان نیز نمیتوانند راه کمک مؤثری از نظر اقتصادی به رژیم ارائه دهند. در این راستا اروپا پروسه مالی اینستکس را راه اندازی کرد تا ورود غذا و دارو به کشور ایران امکان پذیر شود. اما، اگر رژیم تهدیدات خود برای اجرائی کردن مرحله سوم، پیرامون عدم تعهد به برجام را ادامه دهد مشخص نیست که اروپا روی قول و کمک خود از طریق پروسه مالی اینستکس باقی بماند. در این راستا شهروز برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران نیز تاکید کرد که اگر اروپاییها به تعهداتشان عمل کنند ایران گام سوم را در انجام تعهدات برجامی برنمیدارد. بنظر میرسد رژیم از تهدید هایش برای عدم تعهد به برجام دست برداشته است، زیرا با هر گونه اقدام بی خردانه وضعیت اقتصادی کشور از وضع فعلی هم بدتر خواهد شد.

با توجه به بررسی فوق بنظر میرسد رژیم کلیه پل ها را پشت سر خود خراب کرده و راه نجاتی برای خود باقی نگذارده است. مردم عزیز کشور ایران نیز دریافته اند که رژیم به پایان حکومت اسلامی جابرانه خود نزدیک شده و در سراشیب سقوط قرار گرفته است. مردم ایران به پا خاسته اند و گروه های 14 نفره در داخل وخارج کشور تشکل یافته و خواهان گذار از رژیم اسلامی از طریق نافرمانی مدنی هستند. گفتمان و خواست مردم این است که رژیم بقدری در منجلاب فساد قرار گرفته است که امکان تصحیح آن وجود ندارد و کلیت رژیم باید کنار گذاشته شود.

نافرمانی مدنی مردم ایران هرروزه از طریق تلویزیون رمز پیروزی کانال یک، که نام خود را به تلویزیون صدای گروه های 14 نفره داخل کشور تغییر داده است، به گفتگو و مصاحبه با این فرهیختگان میپردازد و برای موفقیت مردم و رهائی از یوغ رژیم اسلامی راه کار ارائه میدهند. بیانیه 14 زن شجاع که دو روز قبل اعلان شد نشان گر آنست که مردم ایران از مرز ترس و هراس از رژیم گذشته اند. هر روز صدای خود را رساتر کرده و خواهان عبور از رژیم هستند. تا کنون بیش از 850 نفر از سیاستمداران، فرهنگیان، تکنوکرات ها و دیگر اقشار مردم ایران چه در داخل و چه در خارج از ایران حمایت خود را از بیانیه های آزادی خواهان مردمی اعلام نموده و هر روزه به تعداد آنان نیز افزوده میشود.

مردم عزیزایران باید از فرصت استفاده کرد و با پشتیبانی خود از این فرهیختگان موج اصلی مورد نیاز برای از جا بر کندن رژیم از قدرت را بوجود بیاوریم. اگر در داخل کشور امکان صدای رسای شما کمتر شنیده میشود اعتصابات سراسری را شروع کنید. اعتصابات سراسر باید توسط همه اقشار جامعه تحت ستم ایران انجام شود. نباید به امید نشست که دیگران برخیزند تا ما به آنها بپیوندیم. باید خود اقدام کنیم، وقتی دیده شود که تعدادی اعتصابات را شروع کرده اند دیگران هم همراه خواهند شد. باید ترس را کنار گذاشت. اگر تمام مردم ایران یکباره و یک روز سر کار نروند، رژیم چکاری میتواند بکند. ماشین اداره کشور از حرکت باز می ایستد، نیروهای سرکوب رژیم از هم می پاشد ، و موج لازم برای سرنگونی رژیم بوجود خواهد آمد.

امروز پیامی هم برای دوستان و همقطاران نظامی و انتظامی خود دارم. هنگامی که حرکت مردمی شروع شد، ضمن اطمینان از حفظ تمامیت ارضی و حفاظت از مرزهای کشور، که از وظایف ارتش ملی است، به مردم کشور عزیزمان اعلان نمائید که در کنار آنها قرار دارید و به نیروی انتظامی کشور پشتیبانی دهید تا با اطمینان کامل در کنار مردم عزیز ایران قرار گیرند و هنگامی که رژیم میخواهد از مزدوران جنایتکار خود بر علیه حرکت مردمی استفاده کند به کمک مردم بشتابید. در این زمینه با هم بسیار سخن داریم.

ایران و ایرانی پیروز خواهند شد و این رژیم را سرنگون خواهند کرد.

پاینده ایران سربلند مردم دلاور ایران زمین
محمد فارسی
9 ماه اوت 2019

Comments are closed.